O czym jest książka pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4” Wasilija Machanienko?

O czym jest książka pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4” Wasilija Machanienko?

Teraz warto sięgnąć po kolejną, wyczekiwaną odsłonę eskapad Mahana pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4“, której autorem jest Wasilij Machanienko. Zamek Duchów to kolejny ważny obszar w serii. Powstało kilka wątków fabularnych, dzięki którym odkrywamy nowe oblicza wirtualnego świata Barliona. Czy bohaterowie zaznają spokoju? Nic z tych rzeczy. Każdy klan potrzebuje domu.

Kto jest bohaterem tej odsłony historii?

Machan nie tylko posiada tytuł Najwyższego Szamana, ale może być przywódcą klanu o godnej nazwie Legendy Barliony. Każda organizacja tego typu potrzebuje własnej bazy operacyjnej, w szczególności takie niezniszczalne. Nasz bohater ma fart, gdyż zamek zwany Altameda może niebawem stać się jego domem. To nadal rozwiązuje tylko problem usunięcia armii zamieszkujących go Upiorów. Trudności zaczynają się mnożyć, a na Mahana polują trzy najlepsze klany z całego kontynentu Barlionów. Jak widać, musi on walczyć o przetrwanie.

Jak jest prowadzona narracja w tej powieści?

Wasilij Machanienko nie zwalnia tempa wraz z czwartym tomem serii pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4“. Tutaj jesteśmy świadkami dużej różnorodności wydarzeń, a cała historia jest odpowiednio rozłożona w czasie. Wraz z rozgrywającymi się poprzednimi częściami historii pojawiają się nowe postacie i wątki, które są w stanie nas porwać. Wygląda na to, że porusza się schemat większej maszynerii, a konsekwencje jej działań odczujemy w przyszłości.

Jak toczą się tu losy głównego bohatera?

W życiu szamana zachodzą istotne zmiany. Machan zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie wszystko może osiągnąć sam. Nie jest to dla niego łatwe i próbuje szukać różnych rozwiązań. Przychodzi jednak taki moment, kiedy naprawdę trzeba zaufać innym ludziom. Co może nas zaskoczyć, to fakt, że wszystkie najważniejsze wydarzenia, które mają wpływ na cały świat, zawsze dzieją się na styku z głównym bohaterem. Nie ma bardziej przyziemnych aspektów, które sprawią, że będziemy wzdychać. Nie jest to jednak tylko duży zarzut, który negatywnie wpływa na odbiór książką.

Jak przedstawia się oprawa graficzna książki?


Oprawa graficzna również zasługuje na pochwałę (podobała się również wszystkim w kilku pierwszych tomach). Jednak na poprzedniej stronie, w wersji bezbarwnej, można zobaczyć, jak okładka będzie wyglądała w kolejnych dwóch częściach. Nie da się jednak zaprzeczyć, że oprawa wygląda świetnie.