Z jakich powodów warto przeczytać książkę pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4” Wasilija Machanienko?

Z jakich powodów warto przeczytać książkę pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4” Wasilija Machanienko?

Książka pt. Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4 – TaniaKsiazka Wasilija Machanienko to już czwarta część serii powieści fantasy pod tytułem “Droga Szamana”, reprezentującej innowacyjny gatunek. W tej fazie przygód Dimitriego, alias szamana Machana, poznamy sekrety wirtualnego świata Barliony i będziemy śledzić dalsze poczynania rosnącego w siłę klanu.

Miejsce tej odsłony w serii

Książka pt. “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4“, jak wspomniało, to czwarta z siedmiu części stworzonych przez rosyjskiego pisarza Wasilija Machanienko, a dotychczas przetłumaczonych na język polski. Nie jest już jednak tajemnicą, że Wydawnictwo Incinis planuje zaoferować czytelnikom wszystkie części szamańskiej ścieżki w naszym ojczystym języku. To już nie jest tajemnica. Ujawniono piątą i szóstą okładkę.

Jak toczy się akcja tej części?

Akcja powieści rozgrywa się zawsze w świecie popularnej gry MMORPG. Dmitrij cały czas “odsiaduje” swój wyrok i próbuje przetrwać kolejny rok w więziennej kapsule. Ale w wirtualnej rzeczywistości nie jest on zwykłym więźniem, ale nic nie znaczącym graczem. Dzięki swoim dotychczasowym działaniom stał się jedną z najważniejszych postaci, a legenda o jego rosnącym w siłę klanie, Barlionie, zwiększyła zainteresowanie innych wolnych obywateli Mahan, najwyższy szaman i reprezentant rasy smoków, otrzymał od Imperatora podarunek za swoje wyczyny na rzecz Imperium. Nie jest to jednak kolejny legendarny przedmiot, ale dzieło wyjątkowego klanu, którego nagrodą był zamek i tytuł honorowy dla niego i jego przyjaciół.

Wokół czego toczy się akcja?

Zamek ten jednak pojawia się w powieści, ale zawsze tylko połowicznie, gdy bohaterowie próbują odkryć jego tajemnice. Co kryje się w fortecy? Muszą zmierzyć się z wieloma przygodami, aby do niego dotrzeć, ale zanim Machan do niej trafi, ma już inne rzeczy do zrobienia. I to jest indywidualne wyzwania, takie jak:

  • bohater stara się zrozumieć i zbliżyć się do historii smoków Barlionie,
  • umawianie się z ukochaną osobą,
  • walka między klanami.

Ta część może być myląca. Jeden z mieszkańców osady poprosił szamana o pomoc w oswobodzeniu miasta i wypędzeniu okupujących je wolnych obywateli. To wydarzenie wydaje się być wrzucone w “życie” bohatera zupełnie niespodziewanie i nieprzewidywalnie. Książka stara się wyjaśnić czy kontynuować poprzednią historię, autor czyni to wyjątkowo intrygujące. Przeskakiwaliśmy, czasem dosłownie, z jednej strony na drugą, co utrudniało nadążanie.